Law Games

Tagi: , ,
Finał konkursu Law Games, 2010 r.

Fot. Krzysztof Wojciewski

Ocenić decyzję sądu, udzielić porady klientowi, zaproponować rozwiązanie problemu prawnego – z takimi zadaniami zmierzą się uczestnicy konkursu Law Games.

Ogólnopolski konkurs, adresowany do studentów ostatnich lat prawa, pozwala sprawdzić w praktycznych sytuacjach zdobytą na studiach wiedzę oraz przekonać się, jakie zadania czekają pracowników dużej kancelarii prawnej.

Organizowane w tym roku już po raz piąty Law Games składają się z dwóch etapów. Pierwszy polega na rozwiązaniu jednego z dwóch kazusów publikowanych w internecie. – Kazusy oparte są na prawdziwych przypadkach, z którymi zetknęliśmy się w naszej praktyce – tłumaczy dr Arwid Mednis, juror konkursu, partner w kancelarii współorganizującej zmagania.

Spośród rozwiązań nadesłanych do 3 marca 2010 r. jury wyłoniło najciekawsze prace. Ich autorzy spotkają się w dniach 24-25 marca podczas finału w Warszawie. Finaliści, podzieleni na pięcioosobowe zespoły, dostaną do rozwiązania kompleksowy problem prawny. Mimo dostępu do serwisu internetowego, a także drukowanych wersji kodeksów i komentarzy, zmierzenie się z takim zadaniem sprawia wiele trudności.
– Kluczem do sukcesu może okazać się właściwy podział zadań w zespole – podpowiada Stanisław Żemojtel, zwycięzca pierwszej edycji Law Games, obecnie adwokat. Główną nagrodą dla członków zwycięskiej drużyny jest możliwość odbycia miesięcznych, płatnych praktyk w kancelarii współorganizującej konkurs.

Więcej informacji oraz tegoroczne kazusy – www.elsa.org.pl/lawgames.