Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Tagi: ,

Gdzie szukać praktyk? Jak się na nie dostać? Kiedy je odbyć? Podobne pytania niejednokrotnie zadają sobie studenci ostatnich lat kierunków prawniczych. Odpowiedzi można poszukać w Internecie lub u bardziej doświadczonych znajomych. Najlepiej jednak otrzymać je z pierwszej ręki.

W dniach 15-21 marca w 15 największych ośrodkach akademickich w Polsce studenci prawa będą mieli okazję zapoznać się z ofertą praktyk i staży. Celem organizatorów 5. Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych jest umożliwienie przyszłym prawnikom zdobycia pierwszych doświadczeń w zawodzie.

Ofertę staży, tak krajowych, jak i zagranicznych, zaprezentują kancelarie oraz firmy doradcze specjalizujące się w obsłudze prawnej. Pracodawcy wyjaśnią procedury aplikacyjne i przedstawią korzyści z odbywania praktyk. Takie spotkania to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jakie wymagania stawiane są studentom, w jakim terminie można odbyć praktykę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć w procesie rekrutacyjnym. Na targach będzie można przedstawić swoje CV oraz list motywacyjny, a także zweryfikować szanse na podjęcie stażu. Rozmowa z potencjalnym pracodawcą może okazać się początkiem ważnego etapu na drodze do kariery zawodowej.

Do uczestnictwa w targach organizatorzy zapraszają studentów dziennych i zaocznych. Spotkania otwarte są również dla osób, które dopiero rozpoczynają edukację na poziomie szkoły wyższej oraz dla absolwentów poszukujących pierwszej pracy. Organizatorem imprezy jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa EL SA Polska.

Więcej informacji na temat targów znaleźć można na portalu Elsy poświęconym pracy i praktykom dla młodych prawników: www.praktykiprawnicze.pl.