Kalendarium

Tagi: ,

22-23 marca, Wrocław II Ogólnopolska Konferencja „Prawne aspekty międzynarodowych wydarzeń piłkarskich w Polsce” Tematyka konferencji organizowanej na trzy miesiące przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej dotyczyć będzie zagadnień z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej organizatorów imprez masowych, bezpieczeństwa takich imprez oraz kwestii z pogranicza prawa sportowego i ekonomii, w tym odpowiedzialności finansowej sportowców.
Więcej informacji: www.elsaeuro2012. cba.pl/euro.

29-30 marca, Warszawa Konferencja naukowa „Biometria w prawie i kryminalistyce”
Tej dynamicznie rozwijającej się nauce poświęcona będzie konferencja organizowana przez Wydział Prawa i Administracji UW oraz Instytut Badawczy Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Celem konferencji jest podsumowanie stanu wiedzy na temat prawnych i kryminalistycznych zastosowań biometrii w prawie oraz przedstawienie ewentualnych zagrożeń związanych ze stosowaniem technologii biometrycznych.
Więcej na: www.biometria.wpia.uw.edu.pl.

23-24 marca, Kraków Ogólnopolska Konferencja Prawa Prywatnego
Konferencja organizowana jest po raz trzeci przez Sekcję Prawa Cywilnego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie będzie okazją dla studentów i doktorantów do krytycznego spojrzenia na obowiązujące prawo cywilne. W założeniu organizatorów konferencja ma stać się stałym forum wymiany poglądów między ośrodkami akademickimi.
Więcej informacji szukaj na stonie: www.spctbsp.wordpress.com.