Praktyka czyni prawnika

Tagi: ,

Praktyki prawnicze to niezbędny element w CV każdego studenta i absolwenta prawa. Na wiosnę studenci i absolwenci prawa będą mieli kilka okazji, żeby zapoznać się z ofertą kancelarii i korporacji prawniczych.

W dniach 6-13 marca 2012 r. odbędą się III Prawnicze Targi On-line. Przy pomocy specjalnie przygotowanej platformy internetowej (http://www.etargi.elsa.org.pl) młodzi prawnicy będą mieli okazję „spotkać się” z przedstawicielami firm i instytucji prawniczych. Zalety takiego kontaktu to zdobycie informacji na temat możliwości rozwoju zawodowego oraz dostępnych ścieżek kariery w wybranej instytucji, poznanie zasad funkcjonowania potencjalnego pracodawcy, poznanie zasad aplikowania do firm i kancelarii, a także możliwość złożenia swojej oferty pracy na poszczególne stanowiska. W czasie targów ich uczestnicy będą mogli zadawać wystawcom pytania za pomocą chatu.

Dla osób, które preferują osobiste spotkania z potencjalnymi pracodawcami przygotowano kolejną, dwunastą edycję Prawniczych Targów Pracy. Odbędzie się ona w dniach 14-15 marca 2012 r. w Warszawie w Bibliotece UW. Wydarzenie ma pomóc młodym prawnikom w ocenie i weryfikacji własnych kwalifikacji poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielami kancelarii. Więcej informacji na temat III Prawniczych Targów On-line oraz XII Prawniczych Targów Pracy: www.stolicakariery.pl.

Z kolei w dniach 20-22 marca w największych ośrodkach akademickich w Polsce odbywać się będą VII Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych. To największa tego typu impreza targowa dedykowana studentom prawa. W jej ramach przygotowano, obok spotkań z przedstawicielami firm prawniczych, cykl warsztatów i wykładów mający na celu zapoznanie studentów z przedstawicielami praktyki prawniczej oraz przedstawienie dróg kariery dostępnych dla absolwentów wydziałów prawa. Więcej informacji na temat VII Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych: www.elsa.org.pl/odpp.